Free Joomla Templates

Albaniusz, Alicja, Alojzy, Alojza,
Demetria, Domamir, Marta, Rudolf,
Rudolfa, Rudolfina, Teodor

Do końca roku zostało 194 dni.
Zodiak: Bliźnięta

Chcesz wstawić swoją reklamę?

Skontaktuj się z nami!

Recertyfikacja uprawnień ratownika

W dniach 14-16 października w Ośrodku Szkoleniowo – Wypoczynkowym w Kościelisku – Kirach, odbył się kurs weryfikacyjny z ratownictwa medycznego. Ośrodek ten składający się z kilku budynków zespolonych, jest najnowocześniejszą placówką symulacyjną w Polsce i posiada najnowocześniejszy sprzęt  do ratownictwa medycznego, czym nie powstydziłyby się nawet najbardziej rozwinięte państwa świata. W szkoleniu które się tam odbywało,  uczestniczyło 28 ratowników  z terenu województwa małopolskiego w śród których było 2 z naszej jednostki. Szkolenie przypominające i egzamin państwowy przeprowadzili lekarz dr Jacek Nitecki -  wojewódzki koordynator ratownictwa medycznego wraz z  dr Mariuszem Chomoncikiem – wykładowcą i specjalistą do spraw ratowniczych. Mimo wysokiego poziomu szkoleniowego i egzaminacyjnego, nasi strażacy ukończyli go pozytywnie potwierdzając tym samym uprawnienia z zakresu ratownictwa medycznego i tytuł ratownika.

Trójbój sportowo – obronny w Ptaszkowej

24 września na boisku sportowym w Ptaszkowej została rozegrana konkurencja sportowo – obronna dla strażaków z terenu miasta i gminy Grybów. Trójbój ten składał się z następujących konkurencji: strzelanie  z karabinku pneumatycznego typu Henel, rzut lotkami do tarczy, rzut granatem. Nasza jednostkę reprezentowały 4 drużyny w tym drużyna: męska seniorzy, dziewczęca MDP, i 2 chłopięce MDP.

Znakomita atmosfera jaką stworzyli  gospodarze  ( OSP KSRG Ptaszkowa) przełożyła się na świetne wyniki naszych strażaków. W kategorii:

- drużynowy  trójbój mężczyźni seniorzy zajęliśmy I miejsce

- drużynowy dziewczyny MDP – III miejsce

- trójbój mężczyźni indywidualnie – I miejsce  Marcin Liszka

- trójbój dziewczyny indywidualnie – II miejsce Edyta Góra

- strzelanie z karabinku pneumatycznego „Henel”  indywidualnie dziewczyny MDP – I miejsce Edyta Góra a III Miejsce Ewelina  Lichoń

- strzelanie z karabinku pneumatycznego „Henel”  indywidualnie mężczyźni  - II miejsce Marcin Liszka

- strzelanie z karabinku pneumatycznego „Henel” indywidualnie chłopcy MDP – II miejsce Daniel Borusiewicz

- drużynowy trójbój chłopcy MDP – IV i VI miejsce

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy a organizatorom dziękujemy za gościnę i miłe przyjęcie.

Marcin Koszyk

Zabezpieczenie imprezy masowej

W dniach 10 -12  września, na terenie naszego miasta obchodziliśmy „Jesień Grybowską”.  Nasza jednostka od samego początku aktywnie uczestniczyła w tych wydarzeniach. Wraz z OSP Siołkowa obstawialiśmy imprezę masową pod względem bezpieczeństwa i ratownictwa medycznego, pomagali ochronie w utrzymaniu porządku publicznego i odpowiedniej logistyki na terenie obiektu. Dozorowaliśmy aby bez zakłóceń przebiegały uroczystości na które przybyło wielu dostojnych gości i  znanych wykonawców muzycznych. Czuwaliśmy nad bezpieczeństwem w czasie pokazów  fajerwerków.

Zabezpieczenie Światowych Dni Młodzieży w Krakowie - Brzegach

W dniu 30 lipca 200 strażaków z powiatu nowosądeckiego wyjechało do zabezpieczenia Światowych Dni Młodzieży w Krakowie  - Brzegach. W śród nich było 4 ratowników z naszej jednostki. W komendzie PSP w Nowym Sączu ostatnich wskazówek udzielił nam z-ca komendanta miejskiego PSP w Nowym Sączu. Wjazd kolumny czterech autokarów ze strażakami eskortowała policja. Po odprawie w miejscu koncentracji nieopodal ołtarza papieskiego,  nastąpił podział terenu i obowiązku. Działania strażaków z OSP polegały na zabezpieczeniu sektorów pod względem ratownictwa  medycznego, usprawnieniem lub blokadami przejść i bramek, obserwacją podejrzanych osób i sytuacji, ewentualną ewakuacją,  a także ścisłą współpracą z innymi służbami takimi jak policja, wojsko, ratownikami medycznymi, wolontariatem itd.  W działaniach, które trwały do godziny 6 rano następnego dnia brało udział 200 strażaków OSP  z powiatu nowosądeckiego, 100 z powiatu olkuskiego i miechowskiego ok. 100 strażaków z PSP Poznań, PSP Kraków, PSP Tarnów i PSP Nowy Sącz.

Ćwiczenia z ratownictwa wodnego

23 lipca nasz jednostka operacyjno techniczna zorganizowała wewnętrzne ćwiczenia z ratownictwa wodnego. Jak wiadomo nasza straż poza specjalizacją z zakresu działań ratowniczo – rozpoznawczych, ratownictwa technicznego i ratownictwa chemicznego posiada jeszcze czwartą specjalizacje z ratownictwa na wodach. W związku z tym przy stopniu wodnym na rzece Pławianka doskonalili swoje umiejętności w ratowaniu ludzi zagrożonych utonięciem a przy okazji testowali sprzęt niezbędny do tego typu działań.

Po raz kolejny dziękujemy wszystkim strażakom – ratownikom, którzy poświęcili swój wolny czas i przybyli na te ćwiczenia. Można zauważyć, że w ostatnim czasie te same osoby angażują się  zarówno przy różnego rodzaju zgrupowaniach jak i przy działaniach ratunkowych.

Designed by Business wordpress themes and Party poker review.